Navigácia

Dieťatko potrebuje pri sedení oporu

Nikto z dospelých si nepamätá, aké náročné bolo, keď sme sa ako bábätká učili sedieť a ako naše prvé úspechy tešili rodičov aj nás. No aj pri tom každé bábätko potrebuje oporu, a to najlepšie v podobe niečoho, čo príjemné, mäkké a rozkošné. Zoznámte sa s praktickými hračkami Kaloo.

Dieťatko sa naučí sedieť samo v čase, keď budú jeho svaly dostatočne pripravené. Deje sa tak medzi 6. a 9. mesiacom, avšak najčastejšie v ôsmom mesiaci. Proces, počas ktorého sa bábätko snaží posadiť trvá niekedy aj tri týždne. Najdôležitejšie je deťom nepomáhať – posadia sa vtedy, keď sú na to pripravené. Ale keď už sedia, opora nikdy nie je na škodu.

Bábätká sa učia sadať rôznymi spôsobmi. Niektoré si v polohe na chrbátiku chytajú nôžky, iné sa pokúšajú z ľahu dostať na kolienka. Aj takýmto spôsobom si trénujú chrbtové svaly, ktoré sú pri sedení nevyhnutnou oporou. Sed je pre dieťatko ďalším stupňom vo vývine, ku ktorému sa dostáva z ľahu a ďalej pokračuje na “všetky štyri”. No a nakoniec sa postaví a začne chodiť. Ale to už predbiehame.

Detské kreslo Maxi Sofa Bear

Macko na sedenie Kaloo je dokonalým prvým kreslom pre každé dieťatko.

Veľký plyšový macko Kaloo z kolekcie Perle je vhodný pre detičky už od narodenia, no primárne slúži ako mäkučké kreslo. Detské kresielko je dostatočne veľké a pohodlné, ale zároveň aj stabilné. Hlava medveďa poslúži deťom ako opierka, takže sa nemusíte báť, že sa pri sedení prevalí. Materiál, z ktorého je kresielko vyrobené, zachytáva vôňu dieťatka, vďaka čomu si ho všetky bábätká obľúbia.

Hojdací koník Les Amis

Hojdací koník je ideálny na precvičovanie sedenia pre bábätká od 1 roka.

Detičkám, ktoré už majú pri sedení istotu, sa pomôže zdokonaľovať hojdací koník. Deti vďaka nemu získavajú potrebnú stabilitu a hojdaním sa aj upokojujú. Hojdací koník je vyrobený z kombinácie plyšu a dreva a je prevedený v jemnej sivej farbe, takže je vhodný aj pre chlapcov, aj pre dievčatká. Navyše má dva drevené držiaky, ktoré dieťatku dodávajú istotu a zadná časť koníka je vyvýšená, takže poskytuje aj dostatočnú oporu.

Prvé posadenie je veľkou udalosťou v živote každého bábätka. Kým v dospelosti je to úplne prirodzené a ani si neuvedomujeme, že si sadáme, pre detičky je to veľká vec, ktorá si zaslúži potlesk a úsmev rodiča. S hračkami Kaloo budú tieto míľniky ešte krajšie.

X