Navigácia

Pomôžte dieťatku prekonať strach z kúpania

Pre najmenenšie bábätká je náš svet obrovským neprebádaným miestom, ktoré mu ponúka nové podnety, nádherné farby a zážitky. Dieťatko všetko intenzívne vníma a aj na základe prvých skúseností si buduje svoj rebríček obľúbených a neobľúbených činností. Jednou z nich môže byť aj kúpanie. Niektoré bábätká ho milujú, iné by sa mu najradšej vyhli. Ako zvládnuť strach z kúpania u bábätiek?

Spríjemnite mu kúpanie

Ak má vaše dieťatko obavy z kúpania a zatiaľ nepoznáte príčinu tohto strachu, urobte všetko preto, aby sa cítilo bezpečne a bolo v psychickej pohode. Do vaničky mu dajte protišmykovú podložku, ktorá zabráni pošmyknutiu, obľúbené hračky, ktoré ho rozptýlia alebo naopak nové hračky, ktoré v ňom vzbudia chuť objavovať jeho tvary, farby a materiál. Pokiaľ nič z toho nezaberá, ukážte mu, že kúpanie je prirodzené, okúpte sa spolu s ním a dodajte mu svojou prítomnosťou istotu.

Dieťatko zabalené v osuške
Mäkkučká osuška a mamičkino objatie najlepšie upokoja rozrušené bábätko.

Menej vody bez sprchy

Bábätká sú citlivé na zvuky a prudké nečakané situácie. Môže sa nám to zdať zvláštne, ale veľkým strašiakom bábätiek sú sprchy, ktoré stelesňujú všetky tieto hrozby. Vyhnite sa preto používaniu sprchy počas kúpania vášho drobčeka, aby ste ho zbytočne nevystrašili. Môže sa stať, že vaše dieťatko získa strach z kúpania práve pri prvom použití sprchy.

Detičky môžu mať strach aj z vody samotnej, preto napustite do vaničky radšej menšie množstvo vody, a keď si na ňu zvykne, môžete mu postupne pridať vody viac. Vyskúšajte tiež penu do kúpeľa, ktorá množstvo vody zamaskuje a svojou voňou a formou rozptýli bábätko.

Z vody do mäkkučkej osušky

Každé dieťatko, ktoré má strach z vody sa teší na moment, kedy sa jeho kúpanie skončí. A nie je nič lepšie ako sa po náročnom kúpeli nechať zabaliť do mäkkučkej osušky, ktorá ho zohreje, upokojí a cíti sa v nej pohodlne.

Osuška pre bábätká Zen-Bath Kaloo

Jemná osuška Kaloo v bielo-šedej farbe je vhodná pre najmenšie bábätká. Súčasťou balenia je aj praktická rukavica v tvare medvedíka, ktorá poslúži ako žinka pri kúpaní dieťatka a zároveň ňou môžete zahrať bábkové divadlo vášmu dieťatku.

Osuška pre najmenších Kaloo
Krásna mäkká osuška Kaloo pre najmenších, dodá bábätku pocit bezpečia a pohodlia po každom kúpaní.
X